Dlaczego coraz częściej decydujemy się na wypoczynek w stylu eko?

Dlaczego coraz częściej decydujemy się na wypoczynek w stylu eko?

Coraz większą popularność zyskuje proekologiczny ruch, który podejmuje różne inicjatywy związane z zadbaniem o środowisko naturalne — nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale przede wszystkim w turystyce. Wypoczynek w stylu eko związany jest nie tylko z odpowiednią kulturą osobistą, ale również ze znalezieniem hotelu, który taką inicjatywę wyznaje, a także organizuje różnorodne atrakcje w stylu eko.

Eko-wypoczynek polega przede wszystkim na świadomym podróżowaniu, które będzie przyjazne środowisku — należy zwrócić uwagę na wybierany środek transportu, zakwaterowanie, a także zwyczaje urlopowe. Eko-wypoczynek najlepiej zacząć od wyboru odpowiedniego hotelu, np. takiego, który wprowadza rozwiązania energooszczędne lub eliminuje plastikowe naczynia oraz słomki, a w restauracjach oferuje produkty od lokalnych producentów żywności, jednocześnie wspierając regionalny biznes. Na terenie województwa podkarpackiego w okolicy Rzeszowa wszystkie wymienione rozwiązania wdrożył ośrodek wypoczynkowy Siedlisko Janczar w Pstrągowej, który zapewnia komfortową bazę hotelową, zaplecze gastronomiczne, a także organizację atrakcji na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Siedlisko Janczar stawia na aktywny wypoczynek — spacery, przejażdżki rowerowe, a także jazdę konną. Jazda konna Rzeszów jest wyznacznikiem stylu ekologicznego — to połączenie świeżego powietrza, zwiększonej aktywności fizycznej oraz ukojenia nerwów, które przynosi kontakt ze zwierzęciem. W Siedlisku Janczar wszystkie dania przygotowywane są z produktów zakupionych u lokalnych i regionalnych dostawców — są w pełni ekologiczne, a pieniądze trafiają do miejscowych przedsiębiorców, którzy mogą dalej się rozwijać. Oczywiście wybierając się na eko-wypoczynek, należy zwrócić uwagę na swoje zachowanie. Wybieramy się do obcego miejsca, tak więc należy uszanować tutejsze zwyczaje oraz zasady — zachowanie turystów nie powinno mieć negatywnego wpływu na zwiedzane budynki lub przestrzenie krajobrazowe.

Komentarze odwiedzających (0)
Napisz komentarz
Twoja końcowa ocena:

Zobacz także

Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Dobry dentysta to taki, który nie tylko spr...
Biznes cukierniczy jest bezpieczną inwestycją. S...
Loty samolotem to bardzo wygodny sposób pod...
Pstrągowa to malownicza miejscowość, położona...
Wyjazdy w egzotyczne kraje są dla nas bardzo atra...
Co robić zimą na Podkarpaciu? Dla dzieci przygot...