Jak stworzyć strefę relaksu w ogrodzie?

Jak stworzyć strefę relaksu w ogrodzie?

Dobrze zaplanowany i urządzony ogród może być wspaniałym miejscem relaksu i wypoczynku po ciężkim dniu w pracy. O czym należy pamiętać przy aranżacji ogrodu? Jak uprzyjemnić sobie spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu?

 

Najlepsze obiekty do wypoczynku

Taras lub patio to bardzo popularne miejsca wypoczynkowe. Można na nich przyjemnie spędzić czas, na przykład spożywając posiłek lub czytając książkę czy rozmawiając z przyjaciółmi. Aby nie robić tego na stojąco warto zainwestować w meble ogrodowe - krzesła lub ławki oraz stoliki. Jeśli taras nie jest zadaszony to można pomyśleć o parasolu ogrodowym, który będzie chronił przed słońcem i deszczem.

 

Jeśli nie posiadamy tarasu to kuszącą opcją jest postawienie w ogrodzie altany. Często, oprócz funkcji czysto praktycznych posiadają one walory estetyczne i są po prostu ozdobą ogrodu. Mogą być na przykład obsadzone ozdobnymi pnączami i dzięki temu zapewnią cień w upalne dni oraz umilą czas spędzany w otoczeniu zieleni.

 

Altany są dobre na upalne dni, ponieważ dają schronienie przed słońcem, a także świetnie sprawdzą się podczas deszczowej pogody, chroniąc przed opadami. Mogą być wykonane z zaimpregnowanego drewna, bądź też murowane lub z metalu. Altany mogą być otwarte albo częściowo zamknięte, wszystko zależy od naszych preferencji.

 

Jak ogrzać się w chłodniejsze wieczory?

Gdy już umeblowaliśmy taras lub postawiliśmy altanę to warto zadbać o to, żeby miło spędzało się tam czas również w chłodniejsze wieczory. W czasie, kiedy nie wystarczy już zarzucenie koca na ramiona, może przydać się jakiś mocniejszy rozgrzewacz. Na szczęście z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju ogrzewacze i paleniska ogrodowe.

Taki ogrzewacz można zawiesić na przykład nad stołem, aby zapewnić sobie oświetlenie i zagrzać się przy nim jednocześnie. Jeśli mamy więcej miejsca to warto zdecydować się na model wolno stojący. Innym rodzajem będzie urządzenie kompaktowe, które można ustawić na półce czy stole.

 

Oprócz umiejscowienia innym kryterium podziału ogrzewaczy jest ich typ działania: gazowy lub elektryczny. Urządzenie na gaz będzie zasilane paliwem z wbudowanej butli gazowej. Można sterować temperaturą ogrzewacza za pomocą regulacji przepływu gazu. Do wyboru są też modele o różnej mocy, która pociąga za sobą użycie gazu, co z kolei decyduje o wydajności. Bardziej popularne są ogrzewacze elektryczne, które są bezpieczniejsze. Mają one formę lampy i wyglądają bardzo elegancko. Oprócz walorów estetycznych dużym plusem jest też niepowtarzalny klimat, który tworzą za pomocą łagodnego i ciepłego oświetlenia.

 

Rzecz o paleniskach ogrodowych

Innym równie popularnym ogrzewaczem powietrza w ogrodzie są paleniska. Bardzo często stanowią one centralny punkt w nowoczenych ogrodach i innych miejsach wypoczynku. Paleniska pozwalają bezpiecznie cieszyć się ogniem i wszystkimi jego walorami. Wyróżniamy kilka rodzajów, przykładowo stalowe, żeliwne, kamienne, mozaikowe czy gazowe. Warto sprawdzić paleniska ogrodowe od Reas Garden i wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie.

 

Ogromną zaletą takich urządzeń jest ich mobilność - posiadają boczne uchwyty i są lekkie, dzięki czemu można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Paleniska ogrzewają przyjemnym, naturalnym ciepłem, tworząc przyjazną i komfortową atmosferę, a przy okazji odstraszają uporczywe insekty. Dzięki temu możemy spędzać chłodniejsze wieczory na zewnątrz, nie martwiąc się o to, że zmarzniemy czy pogryzą nas komary. Więcej szczegółów na temat poszczególnych palenisk można znaleźć na stronie http://www.reasgarden.pl/744-paleniska_ogrodowe_i_tarasowe.

 

Wiemy już jak zaaranżować ogród i o czym koniecznie pamiętać, aby spędzać w nim wyłącznie miłe i ciepłe chwile. Dzięki altanom ogrodowym można stworzyć wygodne miejsce do odpoczynku, a paleniska ogrodowe rozgrzeją nas i stworzą niepowtarzalny klimat, uprzyjemniając spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu.

Komentarze odwiedzających (0)

Planujesz w najbliższym czasie pobyt w hotelu? W ...
Wyjeżdżasz w tym roku na wczasy do Zakopanego? N...
Jednym z najbardziej fascynujących miejsc na mapi...
Od jakiegoś już czasu Daleki Wschód staje...
Co robić zimą na Podkarpaciu? Dla dzieci przygot...
Pekin stanowi jedno z najbardziej interesujących,...