Jak wybrać fotelik samochodowy na lato?

Jak wybrać fotelik samochodowy na lato?

Lato to doskonały czas na wspólne rodzinne podróże. Niestety wysoka temperatura i rażące słońce mogą dać się we znaki nie tylko kierowcom, ale również maluchom. Dzieci są szczególnie wrażliwe na takie warunki pogodowe, a jeśli dodatkowo przez całą drogę muszą jechać ciasno przypięte w foteliku, który dogrzewa je z aż trzech stron, podróż może stać się naprawdę nieznośna. Na szczęście na rynku zaczyna przybywać fotelików, które pozwalają małym pasażerom zarówno na bezpieczną, jak i komfortową jazdę w samochodzie.

Jaki fotelik sprawdzi się latem?
Jakiś czas temu markaCybex wypuściła modele fotelików idealnych na podróżowanie latem. Foteliki te wyposażone są głębokie budki, które posiadają dodatkową ochronę UV. To bardzo ważny aspekt, o którym często zapominamy. Słońce świecące przez szybę samochodową prosto na twarz dziecka wywołuje nie tylko duży dyskomfort, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na jego zdrowie poprzez promieniowanie UV. Fotelik z odpowiednim filtrem stanowi świetną ochronę i uwalnia malucha od dyskomfortu. Choć fotelik jest rekomendowany w szczególności na lato, to nie oznacza to wcale, że rodzice muszą inwestować w drugi fotelik na zimę. Szkodliwe promienie UV są emitowane przez cały rok, a słońce może doskwierać dziecku w trakcie jazdy także zimą.

Akcesoria do fotelików
Zakup odpowiedniego fotelika z ochroną UV jest świetnym pomysłem, jednak w przypadku gdy nabyliśmy już inny model, możemy zainwestować w akcesoria, które ułatwią dzieciom podróżowanie latem. Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na osłonki z ochroną UV, które zadbają zarówno o kwestie komfortu i bezpieczeństwa. Przy wysokich temperaturach warto pomyśleć również o zakupie specjalnego pokrowca do fotelika lub wkładek antypotowych. Najlepiej postawić na akcesoria wykonane z naturalnych i przewiewnych tkanin jak bawełna, która posiada właściwości higroskopijne. Dzięki temu maluchy nie będą się tak bardzo pocić w takcie letnich podróży.

 

Komentarze odwiedzających (0)
Napisz komentarz
Twoja końcowa ocena:

Zobacz także

Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 4.81/5 (27 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Pekin stanowi jedno z najbardziej interesujących,...
Od jakiegoś już czasu Daleki Wschód staje...
Dobry dentysta to taki, który nie tylko spr...
Decyzja wynajmu domku letniskowego z pewnością z...
Z gwiazdkami hotelowymi spotkał się każdy, kto ...
Pstrągowa to malownicza miejscowość, położona...