Jakie prawa ma gość hotelowy?

Jakie prawa ma gość hotelowy?

Planujesz w najbliższym czasie pobyt w hotelu? W takim razie musisz wiedzieć, jakie masz prawa jako gość hotelowy, aby nie doznać nieprzyjemnych niespodzianek. Zdarza się, że prawa gości są łamane w hotelach nagminnie, dlatego warto je wcześniej dobrze poznać, aby później móc bronić swojej pozycji, gdy wynikną nieprzyjemne sytuacje, a żadna ze stron nie chce ustąpić. Jakie są Twoje prawa jako gościa hotelowego?

Meldunek i dowód osobisty
Po przyjeździe do domu wypoczynkowego, hotelu czy pensjonatu, koniecznie musisz się zameldować, aby potwierdzić pobyt w hotelu. Czynność ta zazwyczaj jest wykonywana tuż po przyjeździe i do jej wykonania potrzebne są nasze dane, a więc imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania. Recepcjonista potwierdza i zapisuje również datę przybycia oraz czas trwania pobytu. Wiarygodność wszystkich podanych danych jest potwierdzana, dzięki dowodowi osobistemu, którego numer i serię spisze recepcjonista. Wynajmujący jednak nie może zatrzymać naszego dowodu osobistego pod zastaw, ponieważ jest to wykroczenie, za które może grozić miesiąc pozbawienia wolności czy kara grzywny. Gość hotelowy nie musi zostawiać dowodu osobistego, lecz jedynie go przedstawić, a następnie zabrać.

Odszkodowanie za zniszczony bagaż
Goście hotelowi mogą wymagać odszkodowania za zniszczenie lub kardzież bagażu — za bagaż nie są uznawane według kodeksu cywilnego zwierzęta oraz pojazdy mechaniczne i zostawione w nich przedmioty. Oczywiście hotelarz nie zawsze musi udzielić odszkodowania, np. w przypadku, gdy zniszczenie bagażu jest wynikiem siły wyższej czy powstało na skutek naszego działania. Zgłoszenie o uszkodzeniu lub utracie rzeczy należy niezwłocznie zgłosić do informacji.

A co, gdy jesteśmy zawiedzeni standardem?
Każdy hotel Jarosław, to gwarancja określonego poziomu standardu — hotelarz powinien mieć ogólną informację dotyczącą rodzaju i kategorii obiektu, a także wszelkich informacji o zakresie świadczonych usług czy podstawowymi cenami. Jeżeli po przybyciu do hotelu okaże się, że nie spełnia on określonych przez hotelarza standardów, konsumenci mogą walczyć o swoje roszczenia, które są związane ze złożeniem reklamacji.

Komentarze odwiedzających (0)

Zobacz także

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (26 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy

Zastanawiasz się, czy za obsługę hotelową powi...
Loty samolotem to bardzo wygodny sposób pod...
Kręgosłup jest częścią naszego ciała, kt&oac...
Jednym z najbardziej fascynujących miejsc na mapi...
W przypadku wyjazdu do Chin konieczne jest wykupie...
Zastanawiasz się, gdzie możesz wysłać dzieci n...