Lato w ośrodku jeździeckim

Lato w ośrodku jeździeckim

W lecie częściej podejmujemy się aktywności i mamy ochotę spróbować nowych rodzajów czynnego odpoczynku. Wyjeżdżamy w góry, by wędrować po szlakach, jedziemy nad morze, by popływać albo spacerować po plaży, wybieramy się na przejażdżki rowerowe. Jedną z form aktywności, która częściej jest uskuteczniana latem jest również jazda konna, która ma nieskończoną ilość zalet. Może tego lata właśnie jej pora spróbować?

Relaks i wyciszenie

Kontakt z naturą jest dla człowieka bardzo ważny. To dzięki niemu jesteśmy w stanie się wyciszyć i nabrać sił. Na co dzień przecież mieszkamy w dużych miastach, długo dojeżdżamy do pracy, potem siedzimy godzinami w biurze, po czym w domu czeka na nas wiele obowiązków. Ważne jest więc, by znaleźć w tym wszystkim równowagę oraz chwile wytchnienia, by zregenerować organizm. To właśnie jazda konna może nam w tym pomóc. Jeździectwo uspokaja, pozwala na kontakt z przyrodą i zwierzętami. Ruchy konia wpływają pozytywnie na nasz układ nerwowy, uspokajają, pozwalają się odprężyć. Jazda konna pomaga pozbyć się stresu i zmartwień, uwalnia od trosk dnia codziennego. Skupiamy się na naszych ruchach i ruchach zwierzęcia. Kiedy już opanujemy podstawy jazdy konnej, często możemy wyruszyć na przejażdżkę po okolicy. A wtedy przeżyjemy jeszcze większą przygodę galopując po łąkach oraz przeprawiając się przez strumyki. Nasz umysł będzie mógł odpocząć, co wpłynie na większy dystans do codziennych spraw i pełne odprężenie.

Zalety dla zdrowia

Jazda konna nie tylko wpływa na psychikę, ale też na nasze ciało. Wbrew pozorom nie tylko siedzimy na koniu, ale też się z nim cały czas płynnie poruszamy. To dlatego jest to aktywność fizyczna i często po pierwszych jazdach można się spodziewać zakwasów. Jazda konna wpływa również na postawę, jest dobroczynna dla kręgosłupa i reszty układu ruchu. Wpływa pozytywnie na układ krążenia, chroni przed wieloma chorobami. Znane są także liczne zalety hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych i upośledzonych, które często wykazują poprawę stanu zdrowia po cyklu zajęć z końmi.

Ośrodek Jeździecki Siedlisko Janczar to jedno z miejsc, gdzie można się nauczyć, jak i uskuteczniać jazdę konną. Ośrodek w Pstrągowej posiada profesjonalnie wyposażoną stadninę z końmi, gdzie odbywają się lekcje jazdy konnej. Poza tym są w nim organizowane zajęcia hipoterapii dla dzieci. Jeśli więc chcesz na tych wakacjach nauczyć się jazdy konnej, najlepiej wybrać Siedlisko Janczar z dogodnym dojazdem, znajdujące się w zielonej pięknej okolicy

Komentarze odwiedzających (0)

Zobacz także

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Każdy z nas ma jakieś swoje nawyki żywieniowe. ...
W Indiach mieszkają dosyć specyficzni mieszkańc...
Wyjazdy w egzotyczne kraje są dla nas bardzo atra...
Tegorocznym punktem na geograficznej mapie świata...
W przypadku wyjazdu do Chin konieczne jest wykupie...
Biznes cukierniczy jest bezpieczną inwestycją. S...