Organizujemy zieloną szkołę

Organizujemy zieloną szkołę

Wszelkie szkoły na szczeblu podstawowym jako formę wycieczki wybierają między innymi organizację zielona szkoła. Jest to doskonałe rozwiązanie, które okazuje się znakomitym połączeniem z jednej strony rozrywki, a z drugiej również i edukacji. W tej formie kształcenie odbywa się znacząco efektywniej. Szczególnie istotne jest to zwłaszcza w przypadku lekcji środowiska. Można zgłębiać rozmaite zagadnienia na drodze praktyki, a nie wyłącznie teorii wykładanej w murach szkolnych na co dzień. Z pewnością nie będzie to wówczas nauka na siłę, lecz wzbudzi to w uczniach większe zainteresowanie.

 

Organizacja zielonej szkoły nie jest jednak tak prosta jak na pierwszy rzut oka mogłoby się to wydawać. Zanim zarezerwujemy dane miejsce, dobrze byłoby wziąć pod uwagę aspekty techniczne a mianowicie to czy w ośrodku, który mamy na oku jest odpowiednia liczba pomieszczeń, łóżek oraz sala przystosowana do prowadzenia zajęć. Jest to niezbędne, gdyż w ten sposób mamy gwarancję, że w razie gdyby lekcje w plenerze nie wypaliły z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, mamy lokum w którym możemy zaplanować tradycyjne zajęcia.

 

Dzięki zielonej szkole możliwe okazuje się także większe zintegrowanie uczniów jako klasy. Okazuje się to znakomitym wariantem zwłaszcza dla tych placówek edukacyjnych, które traktują ową formę wyjazdu na równi z wycieczkami szkolnymi. Wtedy zamiast zwyczajnego schroniska młodzieżowego w środku lasu warto postarać się o nieco lepsze atrakcje, na przykład zarezerwować miejsca w profesjonalnym kompleksie, który przyszykowany został wyłącznie do takich właśnie pobytów. Zainteresowanych zapraszamy po więcej informacji.

Komentarze odwiedzających (0)
Napisz komentarz
Twoja końcowa ocena:

Zobacz także

Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy

Pekin stanowi jedno z najbardziej interesujących,...
Co robić zimą na Podkarpaciu? Dla dzieci przygot...
Loty samolotem to bardzo wygodny sposób pod...
W Indiach mieszkają dosyć specyficzni mieszkańc...
Dobrze zaplanowany i urządzony ogród może być ...
Planujesz w najbliższym czasie pobyt w hotelu? W ...