Organizujemy zieloną szkołę

Organizujemy zieloną szkołę

Wszelkie szkoły na szczeblu podstawowym jako formę wycieczki wybierają między innymi organizację zielona szkoła. Jest to doskonałe rozwiązanie, które okazuje się znakomitym połączeniem z jednej strony rozrywki, a z drugiej również i edukacji. W tej formie kształcenie odbywa się znacząco efektywniej. Szczególnie istotne jest to zwłaszcza w przypadku lekcji środowiska. Można zgłębiać rozmaite zagadnienia na drodze praktyki, a nie wyłącznie teorii wykładanej w murach szkolnych na co dzień. Z pewnością nie będzie to wówczas nauka na siłę, lecz wzbudzi to w uczniach większe zainteresowanie.

 

Organizacja zielonej szkoły nie jest jednak tak prosta jak na pierwszy rzut oka mogłoby się to wydawać. Zanim zarezerwujemy dane miejsce, dobrze byłoby wziąć pod uwagę aspekty techniczne a mianowicie to czy w ośrodku, który mamy na oku jest odpowiednia liczba pomieszczeń, łóżek oraz sala przystosowana do prowadzenia zajęć. Jest to niezbędne, gdyż w ten sposób mamy gwarancję, że w razie gdyby lekcje w plenerze nie wypaliły z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, mamy lokum w którym możemy zaplanować tradycyjne zajęcia.

 

Dzięki zielonej szkole możliwe okazuje się także większe zintegrowanie uczniów jako klasy. Okazuje się to znakomitym wariantem zwłaszcza dla tych placówek edukacyjnych, które traktują ową formę wyjazdu na równi z wycieczkami szkolnymi. Wtedy zamiast zwyczajnego schroniska młodzieżowego w środku lasu warto postarać się o nieco lepsze atrakcje, na przykład zarezerwować miejsca w profesjonalnym kompleksie, który przyszykowany został wyłącznie do takich właśnie pobytów. Zainteresowanych zapraszamy po więcej informacji.

Komentarze odwiedzających (0)

Zobacz także

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy

Wyjeżdżasz w tym roku na wczasy do Zakopanego? N...
Lato to doskonały czas na wspólne rodzinne podr...
Coraz większą popularność zyskuje proekologicz...
Żyjemy szybko, dużo pracujemy i nakładamy na si...
Pstrągowa to malownicza miejscowość, położona...
Jesteś osobą żądną wrażeń? Chciałbyś prze...