Squash - świetna forma aktywności fizycznej

Squash - świetna forma aktywności fizycznej

Żyjemy szybko, dużo pracujemy i nakładamy na siebie zbyt wiele obowiązków. To specyfika trybu życia wielu osób. Styl i tempo życia mają ogromny wpływ na organizm człowieka. Mimo tego, że przez długi cza możemy nie odczuwać skutków stresu i złego trybu życia, niewykluczone, że w przyszłości ciało nie zareaguje negatywnie na wysiłek psychiczny, jakiemu się poddawaliśmy. Kiepska dieta, stres, palenie papierosów i brak aktywności to kluczowe powody wielu problemów zdrowotnych. Aby utrzymać ciało w dobrym zdrowiu i kondycji warto poświęcić zaledwie kilka godzin w tygodniu na aktywność. Doskonałą propozycją dla zapracowanych jest squash. Dlaczego warto spróbować swoich sił w tym sporcie?

O co w tym chodzi?
Squash Rzeszów nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Mimo tego sport ten jest popularyzowany przez miłośników, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Gra polega na odbijaniu o ścianę piłeczki tak, by przeciwnik miał jak najwięcej trudności z jej przejęciem. Rozgrywka ma miejsce w specjalnym korcie, otoczonym ścianami. W squashu wykorzystuje się specjalne rakiety, różniące się nieco od tych, jakie stosowane są w tenisie ziemnym. Squash przeznaczony jest dla wszystkich - dzieci, osób starszych, kobiet i mężczyzn. Warto pamiętać, że squash jest sportem dynamicznym i może zdarzyć się, że przeciwnicy na siebie wpadną. Nie należy się tym zrażać. Sport ten uczy m.in. koordynacji i wspomaga koncentrację, dzięki czemu w przyszłości takie wypadki będą zdarzały się z pewnością nieco rzadziej.

Warto spróbować gry w squasha?
Trenowanie squasha niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Badania wskazują, że regularna gra wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Poprawia ukrwienie mięśni i organów wewnętrznych, Wynika to z dość dużej dynamiki gry, co wywołuje wzmożoną pracę układu oddechowego. Tlen trafia wraz z ze składnikami odżywczymi do komórek, poprawiając tym samym kondycję organizmu. Zaletą squasha jest także jego pozytywny wpływ na wytrzymałość całego organizmu. Wysiłek, jakiemu poddane jest ciało buduje kondycję i sprawia, że ciało staje się coraz lepiej przystosowane do większych obciążeń.
Squash sprzyja polepszeniu orientacji oraz koordynacji ruchowej. Podczas gry poszczególne części ciała wykonują różne czynności - oczy obserwują piłkę i kontrolują przestrzeń, nogi pozwalają się przemieszczać, a ręka ma precyzyjnie manewrować rakietą. Aby uzyskiwać coraz lepsze rezultaty, trzeba zmusić ciało do ćwiczenia umiejętności wykonywania tych czynności jednocześnie i w sposób efektywny.
Wraz z koordynacją poprawia się zwinność.
Dynamiczne ruchy w przód, tył i na boki, nagłe zatrzymania czy błyskawiczne starty to właściwie sedno tego sportu. Squash pomaga wykształcić refleks i skłania gracza do pracy nad właściwym odbijaniem piłeczki. Squash pozytywnie wpływa na ogólną elastyczność ciała. Sport angażuje nie tylko mięśnie, ale też ścięgna i więzadła. To one umożliwiają swobodne poruszanie się po korcie i na nich buduje się gibkość ciała. Squash jest także świetnym treningiem dla umysłu. W trakcie gry mózg odbiera wiele bodźców i musi je przetworzyć tak, by ciało było właściwie przygotowane do wykonania uderzenia. Wzrok, równowaga i słuch muszą pracować tak, by zminimalizować ryzyko popełnienia błędu w grze.

Squash a piękne ciało
Mówiąc o squashu nie można pominąć jego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej. Godzina gry pomaga spalić nawet do 1000 kalorii, przez co zawodnicy są po treningu bardzo zmęczeni, spoceni, ale i zadowoleni. Sport poprawia nie tylko kondycję, ale i samopoczucie. Redukuje stres i pomaga rozładować zgromadzone w ciągu dnia napięcie.
Skutkiem trenowania squasha jest także piękna sylwetka. Dzięki wzmocnieniu mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej, ciało stanie się smuklejsze, a nogi i ramiona wyrzeźbione. Taki stan rzeczy znacznie podnosi pewność siebie i jest motywacją do dalszych treningów i pracy nad swoim ciałem oraz umysłem. Biorąc pod uwagę to, jak intensywnym sportem jest squash, przed rozpoczęciem rozgrywki niezbędna jest właściwa rozgrzewka, zwłaszcza stawów. Dzięki temu uda się uniknąć kontuzji, które w przypadku tej dyscypliny nie zdarzają się rzadko. Do tego butelka wody, wygodny strój i odpowiednie obuwie. Czy warto próbować squasha? Warto! Czy ten sport jest korzystny dla zdrowia? Zdecydowanie jest!

Komentarze odwiedzających (5)
Igor
Dzięki regularnej grze w squasha można wyrzeźbić sylwetkę.
Olga
Squash Rzeszów jest świetnym miejscem do spotkań ze znajomymi przy wspólnej grze.Polecam
Kinga
Warto pomyśleć o grze w squasha.Polecam spala dużo kalorii.
Madzia
Świetna zabawa,która spala kalorie oraz redukuje stres.Polecam
J.D.
Nie znam drugiej gry podczas której w godzinę idzie się wyruszać za pół dnia, generalnie to jestem wielkim miłośnikiem squash i każdego zawsze namawiam. Obiekt na Paderewskiego ma świetne korty do gry, polecam.

Zobacz także

Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (26 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy

Jesteś osobą żądną wrażeń? Chciałbyś prze...
Dzięki protetyce stomatologicznej możliwe jest o...
Loty samolotem to bardzo wygodny sposób pod...
Kraków uznawany w kronikach historyczn...
W przypadku wyjazdu do Chin konieczne jest wykupie...
Żyjemy szybko, dużo pracujemy i nakładamy na si...