Uroki Podkarpacia Pstrągowa

Uroki Podkarpacia Pstrągowa

Pstrągowa to malownicza miejscowość, położona w powiecie strzyżowskim województwa Podkarpackiego. Znajduje się niecałe 30 km od stolicy województwa, Rzeszowa, i około 10 km od Strzyżowa. Mimo iż miasteczko zamieszkuje niewiele ponad 2 tysiące osób, Pstrągowa przyciąga w swoje okolice wielu turystów. Największą zaletą tej okolicy jest lokalizacja. Miejscowość otoczona jest pięknymi łąkami, lasami oraz wzgórzami i ciągnie się wzdłuż doliny niewielkiej rzeczki Pstrągówki. Pobliskie strumyczki łączą się między romantycznymi wzniesieniami i spływają wprost do rzeki Wisłok. Północną i zachodnią część Pstrągowej stanowią lasy, które zapewniają ciszę i spokój. To jedna z atrakcji, która przyciąga tu turystów.

Pstrągowa znana jest z pięknego i klimatycznego ośrodka wypoczynkowego - Siedliska Janczar. To miejsce doskonale znane nie tylko mieszkańcom Podkarpacia, ale też bardziej odległych części kraju. Ośrodek posiada bazę noclegową, salę weselną, restaurację oraz atrakcje, które uprzyjemnią pobyt w obiekcie. Pokoje hotelowe zachwycają piękną stylistyką i doskonałym wyposażeniem. Pomieszczenia są odpowiednio dostosowane do przyjmowania rodzin z dziećmi. Co więcej, pokoje są zaprojektowane tak, by osoby z niepełnosprawnościami nie miały problemów z korzystaniem z nich.
W Siedlisku Janczar znajduje się nowoczesna stadnina koni, która jest jedną z największych atrakcji w miasteczku. Obiekt dysponuje ośrodkiem jeździeckim, w którym mieszka ponad 20 pięknych koni http://www.siedliskojanczar.pl/stadnina.html?page=1
Mogą one pracować zarówno z amatorami, jak i osobami, które opanowały podstawy jady konnej. W Siedlisku Janczar organizowane są nie tylko lekcje, ale też kuligi, przejazdy bryczką czy zajęcia z hipoterapii.
Pstrągowa to naprawdę niewielka, ale piękna miejscowość. Miejsce zachwyca pięknymi widokami, pokojem i naturą. Przyjazd tutaj to fantastyczny pomysł na weekendowy wypad ze znajomymi, albo aktywne wakacje w siodle lub na rowerze. Zarezerwuj nocleg w Siedlisku Janczar i sprawdź, jak piękne jest Podkarpacie!

Komentarze odwiedzających (0)
Napisz komentarz
Twoja końcowa ocena:

Zobacz także

Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (26 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń placówkę
jako pierwszy

Wyjeżdżasz w tym roku na wczasy do Zakopanego? N...
W przypadku wyjazdu do Chin konieczne jest wykupie...
Jednym z najważniejszych etapów planowania...
Od jakiegoś już czasu Daleki Wschód staje...
W Indiach mieszkają dosyć specyficzni mieszkańc...
W sezonie letnim grill jest jedną z najbardziej p...