Jakie standardy obowiązują w europejskich hotelach?

Jakie standardy obowiązują w europejskich hotelach?

Jednym z najważniejszych etapów planowania dłuższej podróży, niezależnie czy zagranicę, czy po prostu do innego miasta jest zorganizowanie noclegu. Jeśli nie ma się możliwości przenocowania u znajomego ani żadnego lokalu z polecenia, rozpoczyna się proces poszukiwania odpowiedniego hotelu - hotel w Jarosławiu, który w atrakcyjnej cenie zapewni wygodny wypoczynek.

W tym momencie pojawia się problem standardu hotelów i tajemniczych gwiazdek, który na pierwszy rzut wydają się oczywiste, jednak po chwili namysłu ich znaczenie okazuje się jednak tajemnicze.
Można by pomyśleć, że kategoryzacja standardu hotelów według gwiazdek jest prosta i jasna. Jednakże prawda jest taka, że system ten nie jest uniwersalny ani jednolity nawet w obrębie jednego kraju, a co dopiero na arenie międzynarodowej.
Świadczy o tym chociażby fakt, że na Malcie używa się skali czterogwiazdkowej, natomiast w Dubaju znajduje się hotel o siedmiu gwiazdkach. W krajach takich jak Francja czy Niemcy nadawanie gwiazdek hotelom jest dobrowolne, zaś w państwach skandynawskich system gwiazdkowy w ogóle nie funkcjonuje.
Najniższy wymagany standard w hotelach oznaczany jest za pomocą jednej gwiazdki. Posiadają ją hotele zapewniające swoich klientom niezbędne minimum i podstawowe usługi. Pokoje mają podstawowy standard i skromne wyposażenie obejmujące łóżko, szafę, szafkę nocną i umywalkę. Muszą być też wyposażone w łazienkę, jednak może być ona zlokalizowana na zewnątrz i być współdzielona z innymi klientami. Przy hotelu powinna funkcjonować restauracja bądź bar szybkiej obsługi.
Personel hotelowy natomiast musi być wyposażony w jednolite stroje i znać jeden język obcy. Hotel powinien świadczyć też usługi takie jak przechowalnia bagażu, całodobowa sprzedaż napojów ciepłych i informacja turystyczna.

Komentarze odwiedzających (0)
Napisz komentarz
Twoja końcowa ocena:

Zobacz także

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń placówkę
jako pierwszy
Oceń placówkę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Wyjazdy w egzotyczne kraje są dla nas bardzo atra...
Sezon na wczasy first minute trwa tak naprawdę ca...
Loty samolotem to bardzo wygodny sposób pod...
Pekin stanowi jedno z najbardziej interesujących,...
Dobrze zaplanowany i urządzony ogród może być ...
Dzięki protetyce stomatologicznej możliwe jest o...